Přihlášení pro partnery - vložení / editace údajů
| Moje aktivity 0 položek ve schránce / zobrazit |
|
PobytovéBalíčky - úvod


Východočeské muzeum - zámek Pardubice

Kraj: Pardubický | Okres: Pardubice | Město: Pardubice
Původně tvrz zřejmě ze 13.století byla ve 14. století přebudovaná v gotický hrad. Pernštejnové po roce 1491 přestavěli hrad v gotickorenesanční zámek a dali zbudovat pozoruhodné opevnění své rezidence - dodnes je zachováno. Zámek v roce 1560 koupila královská komora a pomalu přestával být velmožským sídlem. Značně zchátralá budova byla po roce 1918 opravena  Muzejním spolkem. Od r. 2001 je zámek majetkem Pardubického kraje.
 

Rodiny s dětmi jistě ocení volnou prohlídku zámeckých expozic a to v  průběhu celého roku – bez časového vymezení vstupu. Denně kromě pondělí je zámek otevřen od 10 do 18 hodin. Každý si podle svého zájmu prochází jednotlivé sbírky. Mezi stálé expozice, které se budou dětem líbit,  patří výstava hraček a interaktivní výstava  „Příroda východního Polabí“ – tam si děti s pomocí dospělých podle připraveného katalogu  vyhledávají jednotlivé druhy živočichů podle živorního prostředí, v němž živočich žije.
Samy děti si mohou pomocí tlačítek pouštět zvukové záznamy z přírody …. hlasy ptáků i šelem.
Kluci rádi nahlédnou do sbírky zbraní. Pestrý a zajímavý je výběr  z největší sbírky pohlednic v České republice.
 
Ze stálých expozic je obsahem mimořádná stálá výstava mincí „Peníze v Čechách“ a stálá výstava české sklářské tvorby. Symbolem zámku je páv …. pávy modré korunkaté i čistě bílé pávy  potkáte na nádvoří i při procházce po zámeckých valech.

Adresa

Východočeské muzeum v Pardubicích Zámek č.p. 2 530 02 Pardubice

Telefon

499 799 240

fortuna-malba

rytirske_saly03

DSC_0295

DSC_0152

DSC_0092 X

ex_zbrane

Copyright © 2017 Art Online, s.r.o.
Dodavatel internetového řešení: Fraggo.Net, s.r.o. | Web design - Visualelement.cz